Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Gyök 3 + gyök 2 per gyök 7 + gyök 6

2013. szept. 21. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég szemét matektanárod van, ha ez a házi feladat. Rendkívül hosszadalmas, ronda, és semmi értelmes nem jön ki belőle. Megpróbáltam, hogy hátha gyökök és egész számok összege/szorzata lesz a megfejtés, de nem. Aztán arra gondoltam, hogy hátha csak én vagyok hülye, és begépeltem a számológépembe. Ha egy értéket ki lehet úgy fejezni, úgy szokta, hogy precíz legyen, de ezzel ő sem tudott mit kezdeni. Amúgy az eredmény 4,72, de gondolom begépelni te is be tudod...
2013. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is: MI A FELADAT? Meg nem-e hagytál ki zárójeleket, amiket sokan ki szoktak hagyni?


Például ha gyökteleníteni kell a nevezőt, akkor ez a megoldás:

(gyök(3) + gyök(2))*(gyök(7)-gyök(6)).


Persze mi legyünk csak gondolatolvasók, és találjuk ki, mit akarsz… Ennyi erővel az Ezotéria kategóriába is írhatnál.

2013. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy estin járok.

A másik hogy a matek tanár az nagyon rendes soha jobbat senkinek,fiatal és érti a dolgát.

Viszont egy óráról le maradtam a következő órán meg 2-3 müvelettel le voltam maradva a táblárol irásal és ezért nem értem.

De ezen kivül van még több érdekes gyökös feladat is.


De amit be gépeltem azt valószinűsétem hogy a

a-b = ( gyök A - gyök B)* ( gyök A + gyök B) megoldóval kell meg csinálni nem pedig a számológépel.

Köszi

2013. szept. 22. 06:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Akár ez is lehet.


[link]


-KA-

2013. szept. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ok köszönöm
2013. szept. 22. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!