LÉCCI LÉCCI! hány neutron van 27g 108-as tömegszámú Ezüst izotópba?

nagyon fontos lenne, előre is köszönöm ^^
2013. szept. 19. 18:02
 1/3 BKRS ***** válasza:

27 g az 27/108= 1/4 mol

1 molban van 108-47 = 61 neutron

1/4 molban van 61/4 mol neutron,

ami 61*6/4 * 10^23 = 9,15*10^24 darab neutron.

2013. szept. 19. 18:13
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
A magyar sem megy, hogy menne a kémia... LÉGYSZI
2013. szept. 19. 19:00
 3/3 A kérdező kommentje:
aham, hát drágám abban viszont egyetérthetünk, hogy a kémia neked sem az erősséged - ha az lenne, akkor normálisan válaszolnál a kérdésre...se gáz, csak látod kettőnk között a különbség: én beismerem h nem megy a kémia...
2013. szept. 19. 19:12