Matek házi, egyenlőtlenség (? )

Ilyet kéne megoldani: [link] Engem bezavar az a tört :S Azzal mit kell csinálni? Bontsak zárójelet, szorozzak hárommal aztán vonjak össze vagy hogy? :s
2013. szept. 17. 17:47
 1/3 anonim válasza:

3x-2+x/3 >= 2(x-2)

3x-2+x/3 >= 2x-4

9x-6+x >= 6x-12

4x >= -6

x >= -6/4=-3/2


csak így tudtam a nagyobb egyenlő jelet írni:) remélem segítettem:)

2013. szept. 17. 17:57
 2/3 A kérdező kommentje:
Oh köszi:3 remélem az ellenőrzés is kijön x) Ezerhála
2013. szept. 17. 18:01
 3/3 anonim válasza:
nagyon szívesen:)
2013. szept. 17. 18:19