Ilyet kéne megoldani: [link] Engem bezavar az a tört :S Azzal mit kell csinálni? Bontsak zárójelet, szorozzak hárommal aztán vonjak össze vagy hogy? :s2013. szept. 17. 17:47
1/3 anonim válasza:
3x-2+x/3 >= 2(x-2)
3x-2+x/3 >= 2x-4
9x-6+x >= 6x-12
4x >= -6
x >= -6/4=-3/2
csak így tudtam a nagyobb egyenlő jelet írni:) remélem segítettem:)
2/3 A kérdező kommentje:
Oh köszi:3 remélem az ellenőrzés is kijön x) Ezerhála
2013. szept. 17. 18:01