2009. nov. 4. 16:35
2/5 A kérdező kommentje:
Hogy jutottál oda leirod légyszi?
2009. nov. 4. 16:47
3/5 anonim válasza:
a) megoldás. Következtetéssel
18 óra alatt 14 munkás felássa az egész részét
1 óra alatt 14 munkás felássa az 1/18-ad részét
1 óra alatt 1 munkás felássa az 1/252-ed részét
1 óra alatt 6 munkás felássa az 6/252-ed részét
x óra alatt 6 munkás felássa az 6x/252-ed részét, és ha ekkor az egész kert fel van ásva, abban esetben 6x/252 = 1, vagyis x = 42.
b) mo. arányosság alkalmazásával
A munkások száma és az ásáshoz szükséges idő fordítottan arányos, tehát szorzatuk állandó, azaz x*6 = 14*18, amiből x = 14*3 = 42.
4/5 anonim válasza:
14 munkás=18 óra
1 munkás=18/14 óra
6 munkás= 18/14*6= 108/14 óra = 7 óra 42 perc
Másképpen:
6:14=x:18 /*18
108:14=x
7,71óra=x 7,71 óra=7óra 42 perc
5/5 anonim válasza:
most látom hüle vagyok az előttem szóló 42 óra a jó. bocs.