Mennyi ideig gyorsult az a 1,5 kg tömegű diszkosz, amelyet 100N átlagerővel dobtak el, és sebessége az eldobás pillanatában 10 m/s volt? Mekkora a diszkosz lendülete eldobáskor?

És hogyan kell kiszámolni?
2011. febr. 7. 17:39
 1/5 A kérdező kommentje:

m=1,5 kg

F=100 N

v0=10 m/s


Akkor l=m*v= 1,5*10=15???

2011. febr. 7. 17:44
 2/5 A kérdező kommentje:

m=1,5 kg

F=100 N

v=10 m/s


Akkor l=m*v= 1,5*10=15???

2011. febr. 7. 17:44
 3/5 DudoloPocok ***** válasza:

Newton 2.tv


F=ma=m(dv/dt) a d itt a változást jelenti -delta


dv= 10 m/s


dt=m*dv/F


dt=1,5*10/100 =0,15 s

2011. febr. 7. 18:01
 4/5 DudoloPocok ***** válasza:
lendület azaz impulzus : m*v =1,5*10 =15 kg*m/s
2011. febr. 7. 18:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!Örülök, hogy vannak ilyen emberek is, akik értik a fizikát!
2011. febr. 10. 21:15