És hogyan kell kiszámolni?2011. febr. 7. 17:39
1/5 A kérdező kommentje:
m=1,5 kg
F=100 N
v0=10 m/s
Akkor l=m*v= 1,5*10=15???
2011. febr. 7. 17:44
2/5 A kérdező kommentje:
m=1,5 kg
F=100 N
v=10 m/s
Akkor l=m*v= 1,5*10=15???
2011. febr. 7. 17:44
3/5 DudoloPocok válasza:
Newton 2.tv
F=ma=m(dv/dt) a d itt a változást jelenti -delta
dv= 10 m/s
dt=m*dv/F
dt=1,5*10/100 =0,15 s
4/5 DudoloPocok válasza:
lendület azaz impulzus : m*v =1,5*10 =15 kg*m/s
5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!Örülök, hogy vannak ilyen emberek is, akik értik a fizikát!
2011. febr. 10. 21:15