Segítsetek légyszi, jelekkel és magyarázattal együtt ha lehet, mert semmit nem értettem abból amit a tanár órán megpróbált elmagyarázni.2011. nov. 1. 15:30
1/2 anonim válasza:
Hogy lehet eltekinteni a közegellenállástól? Dobálja a kurv@ csomagjait aki akarja...
2/2 BKRS válasza:
h = g/2 t^2
t= √(2h/g) = √(400/g) masodperc = √(400/g)/3600 ora
ennyi ido alatt er a foldre a csomag.
a kerdes az, hogy ennyi ido alatt mekkora utat tesz meg a repulogep:
ez pedig 180 * √(400/g) /3600 = 0.319275428 km = 319 m