Segítsetek légyszi, jelekkel és magyarázattal együtt ha lehet, mert semmit nem értettem abból amit a tanár órán megpróbált elmagyarázni.
2011. nov. 1. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet eltekinteni a közegellenállástól? Dobálja a kurv@ csomagjait aki akarja...
2011. nov. 1. 15:37
 2/2 BKRS ***** válasza:

h = g/2 t^2

t= √(2h/g) = √(400/g) masodperc = √(400/g)/3600 ora

ennyi ido alatt er a foldre a csomag.

a kerdes az, hogy ennyi ido alatt mekkora utat tesz meg a repulogep:

ez pedig 180 * √(400/g) /3600 = 0.319275428 km = 319 m

2011. nov. 1. 15:42