Segítenétek megoldan? (hosszú)


Matek:

1,

5 làncdarabot, amelynek mindegyikèben 3 arany làncszem volt, elvittek az ötvöshöz, hogy kèszítsen belõlük egyetlen körlàncot. A mester, mielõtt hozzàfogott volna a munkàhoz, elgondolkodott, hàny szemet is kell ehhez szètnyitnia, majd újra összeillesztenie. Úgy talàlta, hogy ötöt. El lehetne-e vègezni a munkát kevesebb làncszem megbontàsàval is?

2,

Mennyi lesz az összeg 2000 tag õsszevonàsakor? (-1)-(+2)+(-3)-(+4)+...

3,

7 dobozba õszibarackot tettek. Az elsõ dobozba valamennyit, minden következõbe pedig 3-mal többet, mint az elõzõbe. Így az utolsó dobozba kétszer annyi õszibarack került, mint az elsõbe. Hàny õszibarackot tettek az egyes dobozokba?


2013. szept. 15. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:

1. --- --- --- --- --- (az utolsó láncdarabot felbontod, ez 3 bontás és ezek segítségével egy egész lánc formálható

---*---*---*---

ez után ég egyet fel kell bontani, hogy körlánc legyen.

Tehát ez a munka 4 láncszem felbontásával is megoldható

2013. szept. 15. 21:12
 2/4 doracell ***** válasza:

1. Igen. Ha az egyik darabnak mind a 3 szemét szétnyitja, akkor a 2 láncdarabot kapcsolhat mindegyikhez. Így egy láncban lesz a 15 szem, utána már csak az egyik végét kell szétnyitnia, hogy a másik végét rátegye.

2. Igazából kivonás végig, mert a művelet és az előjel mindig ellentétes. Ha a két 'végét' elkezded páronként összeadni, akkor minden pár összege -2001, és 1000 darab pár van.

3. Ez egy számtani sorozat, ahol

a(7)=2*a(1), vagyis a(1)+6d=2*a(1)

azaz a(1)=6d=18

2013. szept. 15. 21:14
 3/4 anonim ***** válasza:

2. ha a zárójeleket elhagyjuk, akkor ezt kapjuk:

-1-2-3-.....-1999-2000

tehát:

-1 - 2000= -2001

-2 - 1999= -2001

....

-1000-1001= -2001

(összesen 1000 darab)

1000*2001= 2.001.000 lesz az összeg

2013. szept. 15. 21:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a vàlaszokat.
2013. szept. 16. 17:43