Egy 80kg tömegű ember egy 20kg tömegű vödröt 5m magasra kézben visz fel. Mekkora a munkavégzés hatásfoka?

2013. szept. 15. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
20 %
2013. szept. 15. 10:56
 2/4 anonim ***** válasza:

legyen az ember tömege me=80kg, a vödöré mv=20 kg, a magasság pedig h=5m

Ekkor az összmunka az összsúly szorozva a magassággal: Wö=(me+mv)*g*h=(80kg+20kg)*10 m/s2*5m=5000 J (joule) ugye az összsúly az össztömeg szorozva g-vel

ebből a hasznos munka a vödör felvivése: Wh=mv*g*h=20 kg*10 m/s2*5m=1000 J

A hatásfok azt fejezi ki, hogy a hasznos munka hányadrésze az összmunkának, tehát éta=Wh/Wö=1000 J/ 5000 J= 0,2 = 20 %

Remélem, így érthető.

2013. szept. 15. 11:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, érthető:)) Nagyon köszönöm! Lehetnél a fizika tanárom:DD
2013. szept. 15. 11:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát még csak tizedikes vagyok, szóval az még nehezen, mondjuk osztálytársaimnak is csomószor én magyarázom el :D

ezt is te kérdezted, csak mert hasonló témakör? http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2013. szept. 15. 13:29