1 kulcstartó 3jegyű számkódjának 1. számjegye a 3. számjegy 3szorosa. A 2. számjegy 2-vel kisebb, mint az 1. Ha az 1. és a 3. számjegyét felcseréljük, majd az így kapott számot az eredetihez adjuk, az összeg 888. Milyen számok nyitják a kulcstartót?

2009. nov. 4. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
642
2009. nov. 4. 14:05
 2/6 anonim válasza:
szerintem 642 a szám
2009. nov. 4. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:

1. szám: 3x

2. szám: 3x-2

3. szám: x


A számjegyekből álló szám:

100x + 10(3x-2) + 3x


Az első és harmadik számjegy cserélése után kapott szám:

100x + 10(3x-2) + 3x


Az egyenlet:

100(3x) + 10(3x-2) + x + 100x + 10(3-2) + 3x = 888

400x + 20(3x-2) + 4x = 888

100x + 5(3x-2) + x = 222

116x = 232

x = 2


1. szám: 6

2. szám: 4

3. szám: 2


Ell.:

A számjegyekből álló szám: 642,

az első és harmadik számjegy cserélése után kapott szám: 246


Bo.: 642 + 246 = 888

Jo.: 888

2009. nov. 4. 14:08
 4/6 anonim ***** válasza:

*

A számjegyekből álló szám: 246,

az első és harmadik számjegy cserélése után kapott szám: 642

Bo.: 246 + 642 = 888

2009. nov. 4. 14:09
 5/6 anonim ***** válasza:

** Nem a vége van elírva!


A számjegyekből álló szám:

100(3x) + 10(3x-2) + x


Az első és harmadik számjegy cserélése után kapott szám:

100x + 10(3x-2) + 3x

2009. nov. 4. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:
642
2009. nov. 4. 14:12