Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Legfeljebb hány különböző...

Legfeljebb hány különböző pozitív prímszámot lehet megadni úgy, hogy közülük bármely három összege prímszám legyen?

Figyelt kérdés

Próbálgatni kell a számok közt vagy van valami logikája?

Segítségeteket előre is köszönöm !



2013. szept. 14. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Az van, hogy a 3-on kívül minden prímszám 1 vagy 2 maradékot ad 3-mal osztva. Így mindkét utóbbi kategóriából maximum 2-t választhatunk, mert 3 azonos osztálybelinek az összege már 3-mal osztható lenne.


Így első szűréssel máris 6-nál kevesebb lehet csak (a 3-mal együtt esetleg).


Na nézzük tovább:

Ha a 3-at is beválasztjuk, akkor nem lehet választani mindkét említett osztályból, csak az egyikből, mert 3-mal együtt két kül. osztálybelinek az összege 3-mal osztható lenne. De pl. 3, 5, 11 jó hármas.


Ha kizárjuk a hármast, akkor elvileg lehet 4 jó szám, 2-2 a két osztályból. Itt én nekilátnék felsorolni az egyes osztályokat:

(1) 7; 13; 19; ...

(2) 5; 11; 17; ...


Aztán próbálkozással keresnék jó négyet.


(Találtam is, de rád bízom a keresést.

Ha nem megy, megsúgom :) )

2013. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ! :)


Találtam egy megoldást!

Remélem neked is ez jött ki:

29, 41, 43, 67


Ha nem, akkor kíváncsi lennék a Tiedre!

Sajnos összefüggést nem találtam, csak találomra tudtam dolgozni! :(

2013. szept. 15. 13:55
 3/4 anonim ***** válasza:

van kisebb megoldás is:


5; 7; 17; 19

2013. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2013. szept. 28. 08:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!