Valaki segítene? Nem értem. (Hatványozás)

Ha van például: öt a hetediken abból hogyan lesz 78125? Nem értem. Előre is köszönöm!

2013. szept. 13. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
5*5*5*5*5*5*5
2013. szept. 13. 19:25
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, az megvan de hogyan kell kiszámolni? A tanár úgy írta fel hogy
2013. szept. 13. 19:27
 3/7 A kérdező kommentje:
öt a hetediken= 5*5*5*5*5*5*5=78125 De hogyan számoljam ki? Egyenként 5*5 az egészet? Az úgy nem túl nehéz egy hatodikosnak? Nekem nem megy.
2013. szept. 13. 19:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor nézd úgy, hogy 5*5=25

5*5*5=25*5=125

5*5*5*5=125*5=625

Ez eddig nem hiszem, hogy nehéz lenne, ezt akár fejben is ki tudod számolni.

És innen 5^7=5^4*5^3=625*125, két háromjegyű szám összeszorzása írásban nem lehet olyan nagy kihívás.

2013. szept. 13. 19:36
 5/7 A kérdező kommentje:
Úr Isten!!! Nagyon köszönöm!! Már egy órája ezen akadtam fent!! Nagyon köszönöm!!
2013. szept. 13. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért számológépen és számítógépen sem árt ellenőrizni, hogy jól számoltál-e. Azt ugye kipróbáltad hogyan kell?
2013. szept. 13. 19:47
 7/7 A kérdező kommentje:
Még nem ellenőriztem le számológépen, de szerintem nem kell, mert ha hazaér az apukám akkor ő leellenőrzi, csak mire hazaér addigra nekem már kész kell lennem és aludnom kell.
2013. szept. 13. 19:51