Na2SO4-et 5órán keresztül elektrolizálunk 1,5A áramerősséggel. Hány dm3 standard állapotú gáz keletkezik?

segítsetek!! :D

2013. szept. 12. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Standard állapotú gázra 1 mol térfogata 24,5 dm3.

Már csak a keletkező mólok számát kell meghatározni:

n=I*t/zF. I=1.5A, t=5*3600 s, F=96485 C/mol *** megj.: 1C=A*s ***

Egyenletek:

K: 4H2O + 4e- => 4OH- + 2H2

A: 2H2O => 4H+ + O2 + 4e-


Tehát z=2 - 1 mol H2 keletkezik a katódnál;

z=4 - 1 mol O2 keletkezik az anódnál.


Attól függ melyiket akarod kiszámítani.

2013. szept. 12. 17:48
 2/2 A kérdező kommentje:
fuu nagyon szépen köszönöm :D és bocsi hogy későn írtam vissza :D
2013. nov. 17. 11:01