Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan legyek jó tanuló idén...

Hogyan legyek jó tanuló idén és jövöre?

Figyelt kérdés
Idén lettem 11. és jó tanuló szerenték idén lenni, ugyanis jövőre érettségizem. Eddig 9. és 10. évfolyamon év végén 2,6 - 3,0 körül volt áttlagom, de elhatároztam hogy jó eredményt akarok idén elérni. Jövöre érettségizem, amiben azért a idegen nyelvtől félek, és azt nemtudom hogyan tanuljam, igazából nem csak azt,hanem a többit is. Ha leülök tanulni, akkor 10 perc után ver a viz és megunom. Valami tippek? Jah és ha a tanár ki hív a táblához akkor ott zavarba jövök mindig. Valami tippek, tanulási tippek, stb?
2013. szept. 9. 20:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Legelső dolog, hogy makulátlan rendet teszel a szobádban és az íróasztalodon, és törekedsz arra, hogy e ki is tartson, min. 2 évig (utána már jó esetben megszokod, s önkéntelenül is betartod. :D). Szellőztess ahányszor csak tudsz, fontos a tiszta levegő a koncentráláshoz. Húzd félre függönyöket, legyen természetes fény, de szerelkezz fel olyan csillárral, asztali lámpával is, ami jól kivilágítja a szobát de nem fárasztja a szemed. Az íróasztal legyen úgy elhelyezve, hogy jól meg legyen világítva, ne tartson árnyékot a füzet felett sem a tested sem más tárgy (tehát ha jobbkezes vagy, ajánlott hogy balról jöjjön a fény).

Ha ez mind megvan, akkor iratkozz le Facebookról, s hasonló társairól, kapcsold ki a gépet, TV-t, bömbölő zenét (max. kipróbálhatod, hogy valami agystimuláló vagy klasszikus zenét beteszel, ami javítja a koncentráló képességedet). Legjobb, ha nincs is a tanuló szobában elektronikus kütyü. A telefont is kapcsold ki, vagy húzd le a hangját, és ne reagálj rá, csak ha írtó fontos (pl. szülők vagy tanárok hívnak). Meg is mondhatod az isősöknek, ha gyakran hívnak, hogy x és y óra között ne keressenek.

Ezek után veszed a könyveid, füzeteid, és esetleg valami piszkozatlapokat, amikre tanulás közben jegyzetelheted a lényeget, de teheted egy másik füzetbe, vagy ahova jól esik. Leülsz az asztalhoz, és tanulsz. Órarend szerint veszed a köv. napi tárgyakat (vagy az illető napon tartott tárgyakat), és leírod a házit, ha van. Ha valamit nem tudsz, akkor olvasd át és értsd meg a leckét, majd próbálkozz újból, amíg sikerül megoldani. Ha nincs írásbeli, akkor szintén elolvasod a leckét a könyvből, füzetből, többször is ha kell, amíg megtanulod, ha olyan. Kikérdezheted magadtól, vagy kérjél meg erre valakit a közeledből, pl. szülők, jó barát). Jajj, ami fontos, hogy ha leültél tanulni, akkor ott is ülj, addig, amíg be nem fejezed. Szünetet tarthatsz mondjuk óránként 5-10 percet, ami elég ahhoz, hogy kimenj a mosdóba, beharapni valami olajos magvakat (dió, mogyoró, stb.), gyümölcsöt, meginni egy pohár vizet, esetleg visszahívni ha kerestek, de ezt tedd kint az udvaron, vagy erkélyen. Tartsd rendben a tanszereidet, tantárgyanként. Ha megvan a lecke, s át van nézve egy tárgy, akkor a hozzá tartozó cuccokat tedd is be a holnapi iskolatáskába.

Nos, amikor mindennel megvagy, ellenőrizd, hogy minden elő van-e készítve holnapra, táska, könyv, füzet, tolltartó be legyen téve, legyen előkészítve a tornafelszerelés, ha kell. Ami nem kell, beteszed az íróasztalszekrénybe, vagy polcra, stb, csak legyen rendbe téve.

Mindezek után, ha maradt szabad időd, akkor csinálhatsz bármit akarsz. Ha nem olvastad el a házi olvasmányokat, akkor tedd azt. Kérdezd meg a barátaidat, osztálytársakat, nekik sikerült-e megoldani, megérteni mindent, és segíts nekik ha tudsz (ezzel mélyíted a saját tudásod, esetleg rájöhetsz a hibáidra, vagy tudásod hiányosságára - persze ki is javítod magadnak ezeket). Nyilván te is kérhetsz segítséget, első fázisban az oszt. társaktól, majd szülőktől, nagyobb testvérektől, keress az interneten, s végső soron, ha minden lehetőség kimerült, akkor kérdezz itt, a megfelelő kategóriában (házi feladatokra van külön kategória, de ha specifikusabb, általánosabb témában van kérdésed, akkor felteheted más kategóriákban is - pl. ha egy elméletet nem értesz fizikából.

Még annyi lenne a fontos, hogy ne félj a tanároktól is segítséget kérni, ha valamit nem tudsz, nem értesz. Nem hinném hogy ne segítsenek - nyilván legkésőbb egy órával a témazáró előtt, vagy mielőtt kiossza a rögtönzés tételeit. Ezért fontos minden órára készülni.


Kb. ennyi jut most eszembe. Remélem nem ilyesztettelek el. Lehet kicsit eltúloztam a leírást, én sem tartottam így be mindent, még az egyetem alatt sem sikerült, de mondjuk rám az óra alatt ragadt a tananyag, otthon csak a fogalmazásokat és a feladatokat írtam le. De ha nincs elszántságod, és egy konkrét terved, valóban lehetetlen változásokat elérned. Fontos, hogy tűzz ki célokat, de ne túl nagyokat. Sok kicsi célt, amiket amikor elérsz, adsz magadnak kis jutalmat (pl. szünet), s amikor elérsz a nagyobb célokhoz, kicsit nagyobb jutalmat (pl. kedvenc sorozatból egy rész).

Sok-sok kitartást... és várjuk a beszámolót az első hét után!

2013. szept. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!