Az első:
Egy 70kg-os test 80N erővel gyorsít, a mozgást 20N erő fékezi. Mennyivel nő a mozgási energia? Mennyi munkát végzett? Hová tűnt a különbség?
A második:
Mekkora erő gyorsítja azt a 1850kg tömegű, álló testhelyzetből induló, 8,7s alatt 100km/h-ra gyorsuló testet?
Ha lehet kérlek magyarázzátok is el! Előre is nagyon köszönöm.
2013. szept. 9. 17:40
1/3 bongolo válasza:
1.
Hiányzik valamilyen adat. A végzett munka W=F·s, de nincs megadva, hogy mennyi volt az út.
2.
t = 8,7 s
v = 100 km/h = 100/3,6 m/s = 27,78 m/s
A gyorsulás a v=a·t képletből számolható:
a = v/t = 27,78 / 8,7 m/s² = 3,193 m/s²
Azért kellett a gyorsulás, mert Newton II. törvénye szerint F=m·a, így kiszámíthatjuk a gyorsító erőt:
F = 1850 kg · 3,19 m/s² = 5907 N
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. szept. 10. 17:47
3/3 zsidócigányrasszista válasza:
az s-t nem feltétlenül kell megadni. Kilehet számolni rengeteg képlette pl.: v*t