Kiscsillag007 kérdése:

Hogyan tudom kiszámolni a paralelogramma egyik oldalát és szögeit, ha a=7 cm, hozzátartozó magasság 6cm, b=? Mb=3cm?


#szög #paralelogramma oldalai
2013. szept. 8. 10:01
 1/1 SzSzabolcs ***** válasza:

Mivel a területet az alapszor magasság képlettel számoljuk:

a*ma=b*mb, vagyis

7*6=b*3, ebből

b=14.


Ezek után felrajzolva egy derékszögű háromszöget (a paralelogramma nagyobb szögébe húzott magassággal), amelyben az egyik befogó a 3 cm-es magasság, az átfogó a 7 cm-es oldal egy

sin alfa=3/7

képlettel megkapod a kisebbik szöget.

2013. szept. 8. 15:34