#szög #paralelogramma oldalai
2013. szept. 8. 10:01
1/1 SzSzabolcs válasza:
Mivel a területet az alapszor magasság képlettel számoljuk:
a*ma=b*mb, vagyis
7*6=b*3, ebből
b=14.
Ezek után felrajzolva egy derékszögű háromszöget (a paralelogramma nagyobb szögébe húzott magassággal), amelyben az egyik befogó a 3 cm-es magasság, az átfogó a 7 cm-es oldal egy
sin alfa=3/7
képlettel megkapod a kisebbik szöget.