A paralelogramma átlói 46 és 54 cm hosszúak. Az átlók által bezárt szög 62,4°.
2013. júl. 23. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Rajzold le, az átlók 4 háromszögre bontják a téglalapot, mely háromszögek 2 oldala és a közbe zárt szög ismeretes, hisz az átlók felezik egymást.


Ebből kiszámolod a háromszögek területét és összeadod őket.

2013. júl. 23. 22:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Helyesen:


az átlók 4 háromszögre bontják a paralelogrammát.

2013. júl. 23. 22:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy másik lehetőség


[link]


DeeDee

***********

2013. júl. 24. 00:56
 4/5 anonim válasza:

Minden négyszögre igaz, hogy területük egyenlő a két átló szorzata szorozva a közbezárt szögük szinusza per 2.


46*54*sin64,2°/2~1118,2 cm^2


A bizonyítás egyszerű, fel tudod bontani a két átló által a négyszöget 4 háromszögre. Az oldalhosszak p,q,r,s. Az átlók metszéspontjánál kétféle szög keletkezik, ezek szinusza egyenlő, mert sinx=sin(180°-x). A háromszög területe a*b*sin(gamma)/2. Így ezek területének összegéből kiemelheted sinx/2-őt.


sinx/2*(p*q+q*r+r*s+s*p)=sinx/2*(p+r)(q+s)=sinx/2*e*f


(e és f átlók)

2013. aug. 5. 20:08
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. aug. 5. 20:47