Pitagorasz tételben kéne segítség, hogy számoljam ezt ki? (többi lent)

Egy négyzet kerülete 12 cm hosszú. Határozd meg az átlóinak hosszát, számítsd ki a négyzet oldalát és területét! Hogy csináljam meg ? Köszi előre is a segítséget
2013. szept. 6. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:

oldal: 3 cm

terület: 9 cm^2

átló: gyök18 cm

2013. szept. 6. 17:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Négyzetnek 4 egyenlő oldala van.

A 4 oldal összege 12. Tehát 1 oldal 12/4=3 cm hosszú.


A területe ugyebár az oldalának a négyzete, vagyis 3^2=9.


Aztán felírod a Pitagorasz tételt arra a háromszögre, aminek két befogója a négyzet két oldala, az átfogója pedig az átló.

3^2+3^2=x^2

18=x^2

gyök18=x

Vagyis az átló gyök18 cm.

2013. szept. 6. 17:19