Egy négyzet kerülete 12 cm hosszú. Határozd meg az átlóinak hosszát, számítsd ki a négyzet oldalát és területét! Hogy csináljam meg ? Köszi előre is a segítséget2013. szept. 6. 17:09
1/2 anonim válasza:
oldal: 3 cm
terület: 9 cm^2
átló: gyök18 cm
2/2 anonim válasza:
Négyzetnek 4 egyenlő oldala van.
A 4 oldal összege 12. Tehát 1 oldal 12/4=3 cm hosszú.
A területe ugyebár az oldalának a négyzete, vagyis 3^2=9.
Aztán felírod a Pitagorasz tételt arra a háromszögre, aminek két befogója a négyzet két oldala, az átfogója pedig az átló.
3^2+3^2=x^2
18=x^2
gyök18=x
Vagyis az átló gyök18 cm.