Nem jon ki az egyenlet (3ismeretlen) hogyan oldottak meg?

[link]
2013. szept. 3. 12:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Közös nevezőre hozzuk az egyenleteket.

Az első egyenletnél 12 lesz a közös nevező, így megkapjuk, hogy: -60+V1-V3+2V1-2V2=0

1, 3V1-2V2-V3=60

Második egyenletnél 36 lesz a közös nevező.

2, -6V1+17V2-9V3=0

Harmadik egyenlet közös nevezője 12 lesz. (Itt megjegyezném, hogy eltűnnek a törtek, mert miután közös nevezőre hozunk, beszorozzuk az egyenletünket a nevező értékével, ezért marad csak a "számláló"

3, -V1-3V2+6V3=0

Most az első egyenletet megszorozzuk 2-vel.

6V1-4V2-2V3=120

-6V1+17V2-9V3=0 és összevonjuk a két egyenletet. A V1 kiesik.

Marad:13V2-11V3=120

V2=(11V3+120)/13

Most pedig a harmadik egyenletbe helyettesítsük be a V2 értékét.

-V1-3*(11V3+120)/13+6V3=0

Ismét közös nevezőre hozunk, ami most 13 lesz.

-13V1-33V-360+78V3=0

-13V1=(360-45V3)/13 Osztunk -13-mal

V1=(45V3-360)/13

És most a V1 és V2 értékét (amit V3 függvényében fejeztünk ki) behelyettesítjük valamelyik egyenletbe. Legyen ez az első egyenlet.

3*(45V3-360)/13-2*(11V3+120)/13-V3=60

Ismét 13 lesz a közös nevező.

135V3-1080-22V3-240-13V3=780

100V3=2100

V3=21

Most pedig V3 értékét, a 21-et behelyettesítjük a V1 és V2-be.

V1=(*21+120)/13=27

V3=(45*21-360)/13=45

2013. szept. 3. 15:37