2009. nov. 1. 11:34
1/7 anonim 



válasza:





A pillanatnyi sebességet a ds/dt hányados adja meg. Ez az infinitezimálisan (végtelenül) kicsi út megtételéhez szükséges idő. Középiskolában a delta s/delta t hányados szokták használni, ahol delta s egy nagyon rövid út, delta t pedig a hozzá tartozó idő.
2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!:-D
2009. nov. 1. 11:45
3/7 anonim válasza:
Vagy megszorzod a gyorsulást az idővel , ekkor megkapod a pillanatnyi sebességet.(a*t=dV)
Ha a gyorsulás nincs megadva, mint adat, akkor pedig ebből a képletből ki tudod számolni: s=dV/s*t
Ha a képletet nem tudod elolvasni, megoldani, használni, akkor sajnálom...
4/7 anonim válasza:
bocsi, a helyes képlet így néz ki : s=dV/2*t
5/7 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbálom értelmezni és használni is!!!
2009. nov. 1. 11:52
6/7 anonim válasza:
Csak annyi az s=dV/2*t, hogy az s(út) helyére és a t(idő) helyére berakod a már megadott adatokat, és egyszerű képletmegoldással kiszámolod. az s-t megszorzod kettővel, akkor lesz 2*s=dV*t, ezután elosztod t-vel az utat, és már meg is kaptad a pillanatnyi sebességet:)
7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Már a dolgozatot is megírtam belőle és szerintem jó lesz.
2009. nov. 2. 17:10