Suket Adel kérdése:

Az ABC derékszögű háromszögben m (A) = 90 fok és cos B = 3/5. Számítsd ki sinC értékét!?


2013. aug. 29. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

3/5


(Rajz segít)

2013. aug. 29. 15:32
 2/4 A kérdező kommentje:
Le tudod vezetni??
2013. aug. 31. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Rajzold meg az ábrát, írd fel az arányokat, és azonnal látni fogod.

Az ilyen feladatokat ábra nélkül nem lehet megoldani.

2013. aug. 31. 20:01
 4/4 anonim ***** válasza:

De ha nagyon az azonosságokat akarod erőltetni, akkor tudjuk hogy:


A+B+C=180°.


Mivel A=90 °, ezért:


C+B=90°.


Ebből: C=90°-B.


Viszont tudjuk hogy a sin(x) és cos(x) függvén között csak egy pi/2-es azaz 90°-os eltolás van, a független változó irányába.


Tehát:


sinus(90°-alfa)=cos(alfa)


Például:


sinus(90°-30°)=sinus(60°)=cosinus(30°)=gyök3/2


A feladatod adataival:


sinus(C)=sinus(90°-B)=cos(B)


De hisz cos(B) már adott, így


sinus(C)=3/5=0.6

2013. aug. 31. 20:07