Tücsök77 kérdése:

Az ABC derékszögű háromszögben az Ab átfogón nyugvó, a Bc oldallal szemközti hegyeszög 60 fok. Számítsuk ki az AC/AB ; BC/AB ÉS BC/AC arányokat az egyes esetekben?

2013. máj. 6. 20:30
 1/1 BKRS ***** válasza:

Akkor az AB-fekvő másik szög az 30 fok.

Akkor ez egy fél egyenlő oldalú háromszög,

amiből

AC=AB/2

Pitagorasz tétele szerint:

√3AB/2=BC

Vagyis

AC/AB = 1/2

BC/AB = √3/2

BC/AC = √3

2013. máj. 6. 20:58