5., 11., 12., 13
itt van hozzá a megoldás is:
a körösnél nem értem miért nem érinti az x tengelyt, a log432-nél rájöttem, de csak ránzésre, más számokkal nem biztos, hogy menne, 5, 12-nél sötétség van
2013. aug. 27. 23:56
1/8 anonim válasza:
Az 5. feladat így már világos:
2/8 anonim válasza:
#1 vagyok. Egy javítás:
x helyére - a -t helyettesítve:
4/8 anonim válasza:
5/8 bongolo válasza:
11. feladat:
log_4(log_3(log_2 x)) = 0
Vagyis log_4(valami) = 0 → valami = 1
tehát log_3(log_2 x) = 1
log_3(valami) = 1 → valami = 3
tehát log_2 x = 3
Amiből pedig: x = 2³ = 8
6/8 A kérdező kommentje:
(x^2-4x+4)-4+(y^2+8y+16)-16=0
(x-2)^2+(y+4)^2=20
a 13. feladat nem így van?
2013. aug. 29. 07:47
7/8 anonim válasza:
Nem! Az eredeti feladatban is van az egyenlet jobb-oldalán 16. Ezt elhagytad.
8/8 A kérdező kommentje:
Na elkezdtem írni a problémám és út közben árjöttem. Köszönöm!
2013. aug. 29. 20:08