Elektro feladat - hogy jott ki?

Helotok , Tudnátok segíteni,hogy jott ki a feladatban a bekeretezett rész? b és c megoldása hgy nezne ki
2013. aug. 19. 17:54
 1/3 A kérdező kommentje:
2013. aug. 19. 17:54
 2/3 anonim ***** válasza:

a) I = U/R = U * 1/R

Itt R az ellenállások eredője. A képen látható kapcsolási rajzon látható, hogy az R2 és R3 ellenállás párhuzamosan vannak kapcsolva, míg ezek sorba vannak kötve az R1-gyel. Így kiszámolod az R2 és R3 eredőjét, majd ahhoz hozzáadod az R1-et, és megvan az egész kapcsolás eredő ellenállása. Ennek a reciprokát megszorzod az áramkör feszültségével(U), és megkapod I1-et, vagyis az áramkörön átfolyó áramerősséget.

I2 és I3 számításához tudni illik, hogy soros kapcsolás esetén I=állandó, tehát I1=I2+I3, majd hasonló módon megkapod a maradék két áramot.

2013. aug. 19. 18:37
 3/3 A kérdező kommentje:

Helo. koszonom a válaszod.


I1-ig értettem,hogy hogy jott ki.

"I2 és I3 számításához tudni illik, hogy soros kapcsolás esetén I=állandó, tehát I1=I2+I3, majd hasonló módon megkapod a maradék két áramot."


I2 és I3 az nem parhuzamos itt?


ezeket nem tudom levezetni magamnak.

2013. aug. 19. 18:48