Háromszögek. Ezt a feladatot, hogyan kell megcsinálni?


Egy haromszog egyik belso szoge 38°. A masik ket belso szog kozul az egyik 22°-kal nagyobb a masiknal. Mekkorak a haromszog belso es kulso szogei?


Addig mar eljutottam, h alpha belso szoge 38°, kulso szoge pedig 142°, de hogyan kell tovabb? Elore is koszi!


2013. aug. 16. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

alfa = 38

béta = x+22

gamma= x


alfa + béta + gamma = 180

38 + x + 22 + x = 2x + 60 = 180

2x = 120

x = 60


alfa: 38

béta: 82

gamma: 60


A külső szög kiszámítását meg tudod.

2013. aug. 16. 14:12
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. aug. 16. 14:28