Egy haromszog egyik belso szoge 38°. A masik ket belso szog kozul az egyik 22°-kal nagyobb a masiknal. Mekkorak a haromszog belso es kulso szogei?
Addig mar eljutottam, h alpha belso szoge 38°, kulso szoge pedig 142°, de hogyan kell tovabb? Elore is koszi!
2013. aug. 16. 14:01
1/2 anonim válasza:
alfa = 38
béta = x+22
gamma= x
alfa + béta + gamma = 180
38 + x + 22 + x = 2x + 60 = 180
2x = 120
x = 60
alfa: 38
béta: 82
gamma: 60
A külső szög kiszámítását meg tudod.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. aug. 16. 14:28