Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Légy jó mindhalálig -ban...

A Légy jó mindhalálig -ban mik a fontos tárgyak és azoknak jelentőségeik?

Figyelt kérdés
még mielőtt adnátok a fejmosást elolvastam! De erre a kérdésre nem tudom a választ! Légy szíves segítsetek!

2013. júl. 31. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Például a lottószelvény. jelentősége? Nem tudom, hát hogy a Török János ellopta, pedig a Nyilas Misinek és családjának milyen sokat jelentett volna a nyeremény...

Meg a pakk, abban a cipőpaszta, pogácsa, pálinka. Ez a kollégiumban nagyon sokat jelent Misinek, mert a családjától kapta. Nem nagy cucc, a többieknek értéktelen, de Misinek kincs, főleg hogy a családja, akiknek alig futja élelemre keményen dolgozott, hogy küldhesse neki... A musical szövegében is úgy szól, hogy "mi otthonról jött anyámtól, az kincs".


stb huszon éve olvastam, na.

2013. júl. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezzel is sokat segített :) ha valaki még tud akkor légy szíves még nyáron válaszoljon már :)
2013. júl. 31. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia !

Jók a megnevezett tárgyak, amit előttem írt a válaszoló

További tárgyak még a regényben:

Misi posztókalapja, amelyet elveszít a füvészkertben

/ezután, bár november van, szalmakalapban jár, amit észrevesz a vallástanár is, rákérdez/

Csokonai kötet, amelyet sokáig nézeget Misi a kirakatban, végül megveszi az antikváriustól, de csalódik benne, mert a könyv a költő életrajzát tartalmazza, nem verseket

Szerelmeslevél, amelyet Török János ad Misinek azért, hogy Doroghy Bellának kézbesítse, és választ is hozzon szóban

Misi féltve őrzött színes festékei, amit különösen szobatársától, Böszörményitől félt

Szép papírlapok, melyeket könyvbe köttet, ezekre írja verseit Misi

Böszörményi kése, amelyet a pakk /csomag/ felbontásakor hagy szobatársa a csomag romjai között, és Misi eldugja

És igen, fontosak: a csomag, a lutri, azaz a lottószelvény, amelyből a legnagyobb probléma lesz a regényben,

A 10 forint, amit Török János ad Misinek, illetve rejt a zsebébe szolgálatai fejében

2013. aug. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Rengeteget segítettek vele :)
2013. aug. 10. 14:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!