Hogyan kell ennél a szöveges feladatnál felírni az egyenleteket?


Ha Béla a jobb zsebéből áttesz 120 forintot a bal zsebébe, akkor mindkettőben ugyanannyi pénz lesz, de ha a balból tesz át 280 forintot a jobb zsebébe, akkor emitt háromszor annyi pénz lesz, mint a balban. Mennyi pénze van Bélának?

A végeredmény 1600 forint.

De nem tudok rájönni, hogy hogyan kellene felírni az egyenleteket. Leírná nekem valaki?

Előre is kösz.



2013. júl. 26. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

b=bal zsebben lévő pénz

j=jobb zsebben lévő pénz


j-120=b+120

3*(b-280)=j+280


2 ismeretlenes egyenletrendszer.

Rendezve és egyikből kifejezve a másikat, kijön hogy b=680 és j=920

b+j=1600 forintja volt.

2013. júl. 26. 13:10
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már értem, mit rontottam el.
2013. júl. 26. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:

:)

Azt kell szem előtt tartani, hogy ha az egyikből átteszed a másikba, akkor nemcsak az egyikből kell elvonni a pénzt, hanem a másikhoz hozzá is kell adni.

Hiszen a pénz nem eltűnik, csak átkerül.

2013. júl. 26. 13:13
 4/4 A kérdező kommentje:
De sajnos néha van olyan is, hogy csak úgy eltűnik a semmiben. :)
2013. júl. 26. 17:00