Ha Béla a jobb zsebéből áttesz 120 forintot a bal zsebébe, akkor mindkettőben ugyanannyi pénz lesz, de ha a balból tesz át 280 forintot a jobb zsebébe, akkor emitt háromszor annyi pénz lesz, mint a balban. Mennyi pénze van Bélának?
A végeredmény 1600 forint.
De nem tudok rájönni, hogy hogyan kellene felírni az egyenleteket. Leírná nekem valaki?
Előre is kösz.
2013. júl. 26. 12:53
1/4 anonim válasza:
b=bal zsebben lévő pénz
j=jobb zsebben lévő pénz
j-120=b+120
3*(b-280)=j+280
2 ismeretlenes egyenletrendszer.
Rendezve és egyikből kifejezve a másikat, kijön hogy b=680 és j=920
b+j=1600 forintja volt.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már értem, mit rontottam el.
2013. júl. 26. 13:11
3/4 anonim válasza:
:)
Azt kell szem előtt tartani, hogy ha az egyikből átteszed a másikba, akkor nemcsak az egyikből kell elvonni a pénzt, hanem a másikhoz hozzá is kell adni.
Hiszen a pénz nem eltűnik, csak átkerül.
4/4 A kérdező kommentje:
De sajnos néha van olyan is, hogy csak úgy eltűnik a semmiben. :)
2013. júl. 26. 17:00