Egyenletek megoldhatatlanságát hogyan kell bizonyítani?


Megoldhatatlanság alatt azt értem hogy nem lehet véges lépésből álló megoldóképletet adni rá a négy algebrai művelet felhasználásával.

Elsősorban olyan egyenletekre gondolok amelyek hatványkitevőben és hatványalapban is tartalmaznak ismeretlent.


2013. júl. 25. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Te nem a megoldhatatlanságra, hanem a megoldóképlet hiányára gondolsz.

Lásd itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2013. júl. 25. 23:00
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt a kérdést is én írtam ki...

Az ötödfokú egyenleteknek vajmi közük sincs azokhoz amelyekre én gondolok...


,,Elsősorban olyan egyenletekre gondolok amelyek hatványkitevőben és hatványalapban is tartalmaznak ismeretlent.""-mint a kérdésben is írtam...


Bizonyos ilyen egyenletek megoldhatóak (x^x*a^x=b , vagy a^x+bx=c , de bizonyos egyenletek meg nem, vagy legalábbis nagyon hosszú ideje nem találom a módját se én sem más, se a wolfram alpha (a^x+b/x=c , x^(x+a)=b)

2013. júl. 26. 15:39
 3/3 anonim ***** válasza:
És gondolod, hogy miután ott elmeséltük a dolog bonyolultságát, itt mag fogsz választ kapni? Több éves egyetemi szintű tanulmányról van szó.
2013. júl. 26. 15:43