Valaki segítene ebben a két rövidke feladatban?


Köszönöm előre is.


[link]



2013. júl. 18. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Na de mi a feladat?

Ez két függvény, oké, de mit kell csinálnod vele?

Ábrázolni, elemezni, zérushely, átalakítás....

2013. júl. 18. 22:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, ábrázolni nem tudjuk neked
2013. júl. 18. 22:48
 3/9 A kérdező kommentje:
Ábrázolnom kéne azt írja a feladat,azt nem is kérem/várom el tőletek,hogy ábrázoljátok csak a lépéseket legyetek szívesek leírni.
2013. júl. 19. 01:26
 4/9 A kérdező kommentje:
(a valós számok halmazán)
2013. júl. 19. 01:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt a deriváltfüggvényével keresi meg a szélsőértékét:

http://www.youtube.com/watch?v=0h4U_p9zbcw


x^2-4x deriváltja 2x-4

ahol ez nulla, ott lesz szélsőértéke, tehát x=2-nél, mégpedig

y=2^2-4*2=4-8=-4

ez a minimum értéke


x^2+8x-10 deriváltja pedig 2x+8

ez pedig x=-4-nél nulla, ott lesz szélsőértéke

mégpedig

y=(-4)^2+8*(-4)-10=16-32-10=-26

2013. júl. 19. 01:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit kell hozzátenni, hogy mivel a meredekségét nem bántjuk a parabolának, az marad a sztenderd, 1-nél 1, 2-nél 4, 3-nál 9, stb.
2013. júl. 19. 01:53
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. júl. 19. 03:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt is csinálhatod, hogy

x²-4x = x(x-4)

vagyis a zérushelye az x=0 és x=4 helyeken lesz.

A szélsőertéke parabolanak meg mindíg félúton van a zérushelyei között, vagyis x=2-nél lesz.

Ekkor a függvény értéke -4. Na van 3 jó pontod, erre gondolom már tudsz parabolát rajzolni.


Ha koordináta transzformációval kell, akkor meg:

x²-4x = (x-2)² -4 Vagyis fogod z x² függvényt eltolod 2 vel jobbra, aztán 4-gyel lefelé.


Koordináta transzformációval a másik:

x² + 8x -10 = (x+4)² -26

Vagyis fogod az x² fűggvényt, eltolod 4-gyel balra és utána 26-tal lefelé.

2013. júl. 19. 03:54
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. júl. 20. 12:40