Ezt hogyan kéne kiszámolnom? (10-es anyag kombinatorika)


A= azaz eset, amikor a franciakártyák közül kihúzunk egy szívet

B= azaz eset amikor a franciakártyák közül kihúzott lap ász


Számoljuk ki a következőket!


[link]



Valaki levezetné? Vagy elég, ha a végeredményt leírja úgy tuti rájövök!

Előre is köszönöm!


2013. júl. 15. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

A+B=vagy az A VAGY B bekövetkezik, tehát kiszámolod a szív (ami amúgy kőr), meg az amikor ász és összeadod


AB=A ÉS B egyszerre következik be, tehát a kőr ász kihúzása


B komplementer=B nem következik be, szal nem húzunk ászt


A komplementer B=A nem következik be ÉS B bekövetezik, tehát ászt húzol de nem a kőrt


sztem így van

2013. júl. 15. 19:56
 2/6 bongolo ***** válasza:

Úgy van, ahogy #1 írta.

Az első esetnél egy dologra kell figyelni: Nem simán össze kell adni az A meg B esemény valószínűségét, mert akkor azt, hogy kőr ászt húzunk, kétszer vesszük figyelembe (úgy is, hogy kőr, meg úgy is, hogy ász).


Ha a jokertől eltekintünk, ilyenek a valószínűségek:

P(A) = 1/4

P(B) = 1/13

P(AB) = 1/52

P(A+B) = P(A) + P(B) − P(AB) = 1/4 + 1/13 − 1/52

2013. júl. 15. 23:03
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a segítséget! :)
2013. júl. 16. 07:56
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor mik a megoldások az a,b,c,d-re?
2013. júl. 16. 16:05
 5/6 bongolo ***** válasza:

Az a) és b) megoldásait leírtam fentebb.

c):

P(nem B) = 1 - P(B) = 1 - 1/13


d)

Ā: nem kőr

B: ász

ĀB azt jelenti, hogy nem kőr ászt húzunk. Vagyis a négyféle ász közül bármelyik hármat, ami nem a kőr. Ennek a valószínűsége 3/52

2013. júl. 16. 18:28
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszi! :)
2013. júl. 16. 19:32