leirnátok a feladat eredményét, a levezetés nem kell:

Egy háromszög két oldalának hossza 5 cm, illetve 8 cm, területe 12 . Számítsa ki a harmadik oldalát!



2013. júl. 12. 17:09
 1/3 Salamon Bálint ***** válasza:
Először egyik oldalra mért magasságot számolod ki mb=T*2/b aztán abból a magasságvonal bökéspontját határozod meg b1=SQR(a^2-mb^2) az oldalra, ebből megkapod a hiányzó oldal felőli magasságpont bökéspontját b2=b-b1. Onnan már csak egy pittagorasz tétel c=SQR(b2^2+mb^2)és meg is van.
2013. júl. 12. 17:46
 2/3 anonim ***** válasza:
A harmadik oldal is 5 cm, vagyis egyenlő szárú háromszögről van szó. De attól még, hogy tudod a megoldást nem leszel okosabb, és a következő feladaton, pl a dolgozatban ugyan úgy elbuksz.
2013. júl. 12. 17:46
 3/3 A kérdező kommentje:
de én már megoldottam, csak az eredményt akartam ellenőrizni és helyes :) mindenkinek köszönöm!
2013. júl. 12. 18:00