Mi van a fekete lyukak belsejében?
Amennyire én tudom, a fekete lyuk tulképp egy protonhalmaz. Alaphelyzetben az atom áll atommagból (protonból, [+] és neutronból [0]), valamint a körülötte keringő elektronokból [-]. De az atom volumene valójában egy légüres tér, azaz az atommag és elektronhéj közötti tér. Ha az elektronok "belezuhannak" az atommagba, akkor az atom térfogata töredékére zsugorodik, a protonok és elektronok pedig neutronná alakulnak át (egyesülnek). Vagyis az atom tömege ugyanannyi marad, a térfogata viszont nagyon lecsökken, és tulajdonképpen nem alkotja más, mint a protonok. Magyarul ez azt jelenti, hogy egy hegy nagyságú bolygó pl. gyufásdoboznyira zsugorodik; a tömege és ezáltal a gravitációja ugyanaz marad, a térfogata viszont kisebb lesz. Előfordul, hogy egy apró "tárgynak" akkora a gravitációja, hogy még a fényt sem engedi "megszökni" a felszínéről, ezért látjuk feketének - pontosabban, nem is látjuk. A nagy gravitáció miatt nem csak a fényt, hanem egyéb tárgyakat is magához vonz, és gyakorlatilag magába préseli, miközben a tömege nő, a térfogata viszont alig.
A rövid válasz a kérdésedre: a fekete lyuk neutronokból áll, tehát a belsejében is neutronok vannak.
Amennyire én tudom, a fekete lyuk tulképp egy neutronhalmaz. Alaphelyzetben az atom áll atommagból (protonból, [+] és neutronból [0]), valamint a körülötte keringő elektronokból [-]. De az atom volumene valójában egy légüres tér, azaz az atommag és elektronhéj közötti tér. Ha az elektronok "belezuhannak" az atommagba, akkor az atom térfogata töredékére zsugorodik, a protonok és elektronok pedig neutronná alakulnak át (egyesülnek). Vagyis az atom tömege ugyanannyi marad, a térfogata viszont nagyon lecsökken, és tulajdonképpen nem alkotja más, mint a protonok. Magyarul ez azt jelenti, hogy egy hegy nagyságú bolygó pl. gyufásdoboznyira zsugorodik; a tömege és ezáltal a gravitációja ugyanaz marad, a térfogata viszont kisebb lesz. Előfordul, hogy egy apró "tárgynak" akkora a gravitációja, hogy még a fényt sem engedi "megszökni" a felszínéről, ezért látjuk feketének - pontosabban, nem is látjuk. A nagy gravitáció miatt nem csak a fényt, hanem egyéb tárgyakat is magához vonz, és gyakorlatilag magába préseli, miközben a tömege nő, a térfogata viszont alig.
A rövid válasz a kérdésedre: a fekete lyuk neutronokból áll, tehát a belsejében is neutronok vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!