Mi annak a vegyületnek a képlete, melynek tömegszázalékos összetétele ez: 21,21% N,6, 06% H,48,48% O,24,24% S? Légyszi, aki tudja írja le nekem részletesen. Köszönöm.


2013. júl. 11. 07:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Induljunk ki 100 g vegyületből!

m(N)=21,21 g

n(N)=21,21/14=1,515

m(H)=6,06 g

n(H)=6,06/1=6,06

m(O)=48,48

n(O)=48,48/16=3,03

m(S)=24,24

n(S)=24,24/32=0,7575

Azaz az anyagmennyiség arányok:

1,515 : 6,06 : 3,03 : 0,7575

2 : 8 : 4 : 1

A képlet: N2H8O4S = (NH4)2SO4

2013. júl. 11. 08:34
 2/3 A kérdező kommentje:
Addig értem, hogy kijönnek az anyagmennyiség arányok, de hogy lesz belőlük 2 : 8 : 4 : 1?
2013. júl. 12. 07:40
 3/3 anonim ***** válasza:

A kapott aránypárokat elosztod a legkisebbel:

1,515 : 6,06 : 3,03 : 0,7575

1,515/0,7575 : 6,06/0,7575 : 3,03/0,7575 : 0,7575/0,7575

2013. júl. 12. 07:43