2013. júl. 11. 07:08
1/3 anonim válasza:
Induljunk ki 100 g vegyületből!
m(N)=21,21 g
n(N)=21,21/14=1,515
m(H)=6,06 g
n(H)=6,06/1=6,06
m(O)=48,48
n(O)=48,48/16=3,03
m(S)=24,24
n(S)=24,24/32=0,7575
Azaz az anyagmennyiség arányok:
1,515 : 6,06 : 3,03 : 0,7575
2 : 8 : 4 : 1
A képlet: N2H8O4S = (NH4)2SO4
2/3 A kérdező kommentje:
Addig értem, hogy kijönnek az anyagmennyiség arányok, de hogy lesz belőlük 2 : 8 : 4 : 1?
2013. júl. 12. 07:40
3/3 anonim válasza:
A kapott aránypárokat elosztod a legkisebbel:
1,515 : 6,06 : 3,03 : 0,7575
1,515/0,7575 : 6,06/0,7575 : 3,03/0,7575 : 0,7575/0,7575