Sehogy se jön ki! Hogy kell megcsinálni? 10az x-ediken-5 az x-1ediken*2az x-2ediken=950

2009. okt. 17. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem akarok okoskodni, de szerintem ha valaki matematikai kérdést tesz fel, akkor azt a következő formátumban tegye meg:

10^(x-1)-5^(x-1)*2^(x-2)=950


10^x/10-5^x/5*2^x/4=950

10^x/20=950

Veszem a logaritmusát mindkét oldalnak:

x*ln(10)=ln(19000)

x=ln(19000)/ln(10)

x=4.278753601

2009. okt. 17. 18:40
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jött ki, de elvileg 3 a megoldás.Azért köszi!
2009. okt. 17. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:

10az x-ediken-5 az x-1ediken*2az x-2ediken=950

10^x - 5^(x-1)*2^(x-2) = 950

10^x - 5^x*1/5*2^x *1/4= 950

10^x - 10^x*(1-1/5*1/4) = 950

10^x * 19/20 = 19*50

10^x = 50*20

10^x = 1000

10^x = 10^3

x=3

2009. okt. 18. 14:30
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2009. okt. 18. 20:36