Egy testet ledobunk 3 m/s sebességgel és 3 s múlva földet ér. milyen magasról dobtuk le?


ezt milyen képlettel lehet kiszámolni?


2009. okt. 14. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

3 m/s, azaz egy másodperc alatt 3 métert tesz meg. Tehát három másodperc alatt 9 métert tesz meg, 9 m magasról dobtuk le. Képlet: s=v*t, azaz út=átlagsebesség*idő

(egyébként ez a 3 m/s nem teljesen igaz, hiszen a test közben gyorsul is)

2009. okt. 14. 16:01
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2009. okt. 14. 16:29
 3/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A gyorsulást nem lehet ám kihagyni!

A 3 m/s milyen irányú? lefele, oldalra?

2009. okt. 14. 22:14
 4/4 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Hagytam neked időt gondolkodni. Az 1. válasz akkor lenne jó, ha ejtőernyővel ereszkedne le 9m-ről. De zuhan! Kb. 10 m/s -al nő a sebessége minden másodpercben (s).

Ha 3 m/s-al lefelé dobtad akkor 1 s múlva 13 m/s a sebessége, 2 s múlva 23 m/s a sebessége, 3 s múlva 33 m/s a sebessége. Átlagosan (3+33)/2=18 m/s volt a sebessége 3 s alatt, ezalatt tehát 18*3=54 m-t tett meg (lefelé).

A puskázós képlettel nem ennyire áttekinthető:

út=magasság=vt+a/2*t*t=3*3+10/2*3*3=9+5*9=54 méter

2009. okt. 15. 07:02