Hogy kell integralni ezt"1/ (x (4-x) ) "?

2013. jún. 26. 22:22
 1/1 BKRS ***** válasza:

Először is összegre bontjuk:

1/(x(4-x)) = a/x + b/(4-x) = (4a -ax +bx)/(x(4-x))

Vagyis akkor

4a = 1

-a+b = 0

Tehát a=b=1/4


1/(x(4-x)) = (1/4)/x + (1/4)/(4-x)


Innen már tudod integrálni?

2013. jún. 27. 14:39