Hogy kell integrálni a a/x^3?


2013. jún. 18. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a/(x^3) az egyenlet? És mi szerint akarod integrálni?
2013. jún. 18. 11:26
 2/8 A kérdező kommentje:
nem egyenlet, és fogalmam sincs mi szerint kéne integrálni azért tettem fel a kérdést
2013. jún. 18. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért tetted fel a kérdést. Azért, hogy oldjuk meg. Nekünk honnan kellene tudnunk, hogy 'x' szerint deriváljunk-e vagy 'a' szerint?
2013. jún. 18. 12:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon egyszerű példa, ajánlom, a hatványintegrálok áttekintését.


Megoldás egyébként: x-szerint: -a/(2x^2)+C1


a-szerint: a^2/(2x^3)+C2


z-szerint: za/x^3+C3

2013. jún. 18. 18:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként wolframalpha a barátod, egyszerrűbb integrálokat kiintegrál neked.
2013. jún. 18. 18:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem egy valszám kérdés?

Ha mondjuk x= 1-től 2-ig megy ez a függvény és pont sűrűségfüggvénynek kellene lennie, akkor az azt jelentené, hogy 1 kell, hogy legyena határozott integrálja.

A fenti F(x)=-a/2x² +C határozatlanintegrállal számolva

F(2)-F(1)=1

-a/2*2²+C + a/2*1² -C=1

3a/8=1

a=8/3

2013. jún. 19. 04:10
 7/8 anonim ***** válasza:
a nyilván konstans
2013. jún. 19. 08:48
 8/8 BKRS ***** válasza:
2013. jún. 19. 14:26