pl:
-x^2+25
D=0-4x(-1)x25=100
2013. jún. 12. 17:02
1/6 anonim válasza:
Delta? A diszkriminánsra gondolsz? Ha igen, ott nem jó az egyenleted, mert a diszkrimináns a gyök alatt rész(b^2-4ac), és az nem 100-zal egyenlő.
Vagy ha nem ez, akkor mi az a delta?
2/6 A kérdező kommentje:
de, a diszkriminánsra gondoltam.csak azt nem nagyon értem h miért nem jó.
ezért kérdeztem h lehet e úgy is kiszámolni ha nincs b,mert ha igen akkor a b 0-nak számit,és:
0^2-4×(-1)×25=100
2013. jún. 12. 17:16
3/6 anonim válasza:
Bocs, benéztem az egyenletet, jó lesz így.
4/6 anonim válasza:
Jó a diszkrimináns felírásod.
Miért akarsz megoldóképletet használni ehhez? (Csak időhúzás)
-x²+25 = 0
x² = 25
x = ±5
5/6 A kérdező kommentje:
tehát akkor lehet úgy is alkalmazni ha nincs b?
2013. jún. 12. 19:49
6/6 anonim válasza:
Igen, de ilyenkor nem szokták alkalmazni a képletet, mert anélkül is megoldható egyszerűbben.
Egyébként a te egyenletednél így van:
-1*x²+0*x+25 = 0
a = -1
b = 0
c = 25
{-0±√[0²-4∙(-1)∙25]}/[2∙(-1)] = ±√100/-2 = ±10/-2 = ±5