Deltát lehet számolni ha nincs b?


pl:

-x^2+25

D=0-4x(-1)x25=100


2013. jún. 12. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Delta? A diszkriminánsra gondolsz? Ha igen, ott nem jó az egyenleted, mert a diszkrimináns a gyök alatt rész(b^2-4ac), és az nem 100-zal egyenlő.


Vagy ha nem ez, akkor mi az a delta?

2013. jún. 12. 17:06
 2/6 A kérdező kommentje:

de, a diszkriminánsra gondoltam.csak azt nem nagyon értem h miért nem jó.

ezért kérdeztem h lehet e úgy is kiszámolni ha nincs b,mert ha igen akkor a b 0-nak számit,és:

0^2-4×(-1)×25=100

2013. jún. 12. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, benéztem az egyenletet, jó lesz így.
2013. jún. 12. 18:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó a diszkrimináns felírásod.

Miért akarsz megoldóképletet használni ehhez? (Csak időhúzás)


-x²+25 = 0

x² = 25

x = ±5

2013. jún. 12. 18:38
 5/6 A kérdező kommentje:
tehát akkor lehet úgy is alkalmazni ha nincs b?
2013. jún. 12. 19:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, de ilyenkor nem szokták alkalmazni a képletet, mert anélkül is megoldható egyszerűbben.


Egyébként a te egyenletednél így van:

-1*x²+0*x+25 = 0

a = -1

b = 0

c = 25


{-0±√[0²-4∙(-1)∙25]}/[2∙(-1)] = ±√100/-2 = ±10/-2 = ±5

2013. jún. 12. 20:20