Ga13 kérdése:

Hahó, jó fizikások! Valaki segítene nekem 6 fizika feladat megoldásában?


1)

Nyugalmi helyzetből 70 N erő emel 3 m magasra. Mekkora munkát végez az erő? Mekkora a test gyorsítására fordított munka? Mekkora a nehézségi erő munkája? Mennyi idő kell a 3 m magasség eléréséhez? Mekkoa az átlagteljesítmény?


2)

Egy rugó 15 cm-rel nyúlik meg 30 N erő hatására. Mennyi munkát kell végezni, ha ezt a rugót nyújtatlan állapotból 20cm-rel megnyújtjuk?


3)

Mikor végez egy ember több munkát? Ha 10 kg tömegű testet lépcsőn visz fel 10 m magasra, vagy ha 10 kg tömegű testet állócsigán húzza fel 10 m magasra?


4)

Egy lift 150 kg tömegű fülkéjében max 600 kg tömegű teher szállítható. Mekkora legfeljebb a lift hatásfoka?


5)

Mekkora sebességgel pattan vissza a padlóról a 10 m/s-os sebességgel beérkező labda, ha az ütközés során elveszíti a mozgási energiáját?


6)

Egy függőlegesen fellőtt 2,5 kg tömegű lövedék mozgási energiája 100 m magasságban 2 x 10 harmadikon J. Mennyit fog még emelkedni? Mekkora sebességgel lőtték ki?



2013. jún. 10. 22:47
 1/2 anonim válasza:

szia nincs sok időm de gyorsan mondok 1 párat:

3: a munkavégzés ugyanannyi.

2:15 cm-->30 N akkor, 20 cm-->40 N, W=40N/2*0,2 m=8 J

4: W(hasznos)=600 kg*h, W(összes)=750 kg*h hatásfok=600/750=0,8

5: Ha az ütközés után elveszíti a mozgási energiáját, akkor E(mozgási)=1/2*m*v^2=0 (egy szorzat akkor 0 ha valamelyik tényezője 0) a labda tömege nyilván nem lesz 0, tehát v=0, szóval nem pattan vissza.

2013. jún. 13. 12:57
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! bocsi a késői válaszért, akkor elfelejtettem visszaírni :D
2013. júl. 31. 13:33