A pohárba, amelyben m(1)=200g víz van t(1)=25 celsius fokon, m2=10g tömegű olvadásponton levő jeget teszünk. Mekkora a végső hőmérséklet? Tudjuk, hogy c(víz)= 4200 J/kgK, Y(olvadás)=334000 J/kg.

2013. jún. 6. 15:18
 1/4 A kérdező kommentje:
Az Y az lambda betű :)
2013. jún. 6. 15:19
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A víz hőenergiájának csökkenése fog a jég olvadására és az olvadt víz felmelegítésére szolgálni. Ezért:


Cvíz * m1 * (25-T)=Lo * m2 + Cvíz * m2 * T


T: a keresett hőmérséklet


25 * Cvíz * m1 -Cvíz * m1 * T = Lo * m2 + Cvíz * m2 * T


átrendezve, kifejezve:


T = (25 Cvíz * m1 - Lo * m2)/Cvíz(m2+m1)


T=20,022 ~ 20 Cfok


remélem jó...

2013. jún. 6. 15:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a lényeg az hogy


A 200g víztől elvont hőenergia = a jégolvasztása + olvadék felmelegítése

2013. jún. 6. 15:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. jún. 6. 19:57