Kaptam fizika házit. Aki jó fizikából tudna segíteni? Elég nehéz feladat.

Nyílt pályán haladó vasúti kocsinak a sínekkel párhuzamos oldalait az oldalfalra merőleges irányból érkező lövedék üti át. A kimeneti nyílás a bemeneti nyíláshoz képest Δs= 5 cm-rel el van tolódva. Mennyi a lövedék sebessége, ha a kocsi sebessége v=54 km/h? A kocsi oldalfalainak távolsága d=2,5 cm.

2013. jún. 8. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebben mi a nehéz? A lövedék d utat tesz meg t = Δs/v idő alatt. Akkor a sebessége


vl = d/t = d*v/Δs = 27 km/h.

2013. jún. 9. 00:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A d veletlenul nem 2.5m? Ha igen akkor azt kell megerteni, hogy a vonat mozgasabol adodik a Δs= 5 cm. Mennyi ido alatt tesz meg a vonat ezt az 5 cm-t?

v=54 km/h azaz 15 m/s (54/3.6)

Δs= 5 cm azaz 0.05m


v=s/t

t=s/v

t=0.0033333333s enni ido alatt tesz meg a vonat 5 cm-t, de enni ido alatt repuli at a kocsit a lovedek. Ebbol a lovedek sebessege:

v=s/t azaz v=2.5m/0.00333333333s=750m/s


REmelem jol szamoltam!

2013. jún. 9. 15:02
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget a második a jó
2013. jún. 11. 21:47