pl.
köbgyök 4 * köbgyök 4=
köbgyök 3* köbgyök 5=
2013. jún. 7. 20:44
1/5 A kérdező kommentje:
Mi esik ki hogyan?
2013. jún. 7. 20:45
2/5 anonim válasza:
Mit kell ezen elmagyarázni?
köbgyök 4*köbgyök 4= köbgyök 16
köbgyök 3* köbgyök 5 = köbgyök 15
3/5 anonim válasza:
N-dik gyök alatt(x)*n-dik gyök alatt (y) = n-dik gyök alatt (x*y). A gyökvonás azonossága.
Mi esik ki? Hát max az elsőnél 3gyök(16) = 3gyök(2*2^3) = 3gyök(2^3)*3gyök(2), ami 2*3gyök(2).
4/5 A kérdező kommentje:
igen es peldaul 5*négygyökalatt 3
szorozva siman negygyok alatt 3-mal.
ez miert: 5*gyok 3
miert tunik el a negygyok?
2013. jún. 7. 20:52
5/5 anonim válasza:
Mert n-dik gyöknek a másik felírása 1/n-dikre emelés.
Ekkor 3^(1/4)*3^(1/4) = 3^(2/4) = 3^(1/2), ami pont gyök alatt 3.