Vki elmagyarázná ezt nekem?


pl.

köbgyök 4 * köbgyök 4=

köbgyök 3* köbgyök 5=


2013. jún. 7. 20:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Mi esik ki hogyan?
2013. jún. 7. 20:45
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit kell ezen elmagyarázni?

köbgyök 4*köbgyök 4= köbgyök 16

köbgyök 3* köbgyök 5 = köbgyök 15

2013. jún. 7. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:

N-dik gyök alatt(x)*n-dik gyök alatt (y) = n-dik gyök alatt (x*y). A gyökvonás azonossága.


Mi esik ki? Hát max az elsőnél 3gyök(16) = 3gyök(2*2^3) = 3gyök(2^3)*3gyök(2), ami 2*3gyök(2).

2013. jún. 7. 20:50
 4/5 A kérdező kommentje:

igen es peldaul 5*négygyökalatt 3

szorozva siman negygyok alatt 3-mal.


ez miert: 5*gyok 3


miert tunik el a negygyok?

2013. jún. 7. 20:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert n-dik gyöknek a másik felírása 1/n-dikre emelés.


Ekkor 3^(1/4)*3^(1/4) = 3^(2/4) = 3^(1/2), ami pont gyök alatt 3.

2013. jún. 7. 20:55