Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Találós kérdésre mi a válasz?...

Találós kérdésre mi a válasz? Egyik nagyon gazdag arab sejknek két fia van.

Figyelt kérdés

Mondja az apa egyik nap: fiaim, megkapja az összes vagyonomat az, aki később ér a határhoz. Erre a két fiú elgondolkozik, hogy jó akkor meg se kell mozdulni, hiszen az veszít aki hamarabb odaér. De ennek nincs semmi értelme, igy elmennek egy bölcs emberhez. Valamit mondd nekik az ember, erre mindketten eszeveszettül elkezdenek rohanni a határ fele.

Mit mondhatott nekik a bölcs ember?

//ez a házi feladatom. ötös jár érte de én nem birok rájönni

17F


2009. okt. 8. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Jézusom.. O.o

én sem:/ pedig már tök régóta itt gondolkozok rajta..:S

de majd kérdezősködök másoktól.. hátha valaki tudja, és tudok neked segíteni?

Mikorra kell?

2009. okt. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én ezt nem így ismerem.

A lényeg az hogy a bölcs azt mondja nekik, hogy

üljenek egymás lovára és így aki előbb ér oda a határhoz az a másik tevéjével ér oda, így az szerzi meg az aranyat.

16/L

2009. okt. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*boccs ,egymás tevéjére üljenek
2009. okt. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ohh, már lelőtték előlem a "poént" de igen, egymás tevéére ülnek. (Ez 1x nekem is feladat volt)
2009. okt. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
óóó igen. köszönöm!!
2009. okt. 9. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!