Hogy kell megcsinálni? (x az 1/2. ken-3x a -másodikon+3x az ötödiken) szer (2x az másodikon-3x+2c)

Légyszi vezessétek le végig !
2009. okt. 8. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
de mit kell vele csinálni?
2009. okt. 8. 13:17
 2/8 anonim ***** válasza:
meg így folyóírásban nem egyértelmű minden
2009. okt. 8. 13:17
 3/8 anonim válasza:

1/2x + 3x2 *5 = 11/3 x *(szorozva) 2x meg 3x + 2c = 11/3 x 2= 13/2 + 2c = 15/2c


:D

2009. okt. 8. 13:33
 4/8 anonim ***** válasza:
így nem nagyon tudunk segíteni...
2009. okt. 8. 15:36
 5/8 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy hogy kell megcsinálni, de így akarta szerintem leírni a kérdező:


(x'négyzet'-3x'négyzet'+3x'ötödiken')*(2x'négyzet'-3x+2x)


remélem így érthetőbb és tudnak segíteni :)

2009. okt. 8. 16:57
 6/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok, elírtam.. sorry


(x'1/2ken'-3x'négyzet'+3x'ötödiken')*(2x'négyzet'-3x+2x)

2009. okt. 8. 16:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Én jól irtam le mert a vége nem 2x hanem 2c!! Az a neve hogy több tag szorzása több taggal! De h mit kell csinálni arról fogalmam nincs mert ennyit irt fel a táblára a tanár!
2009. okt. 8. 23:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Jól írtam le a feladatot!!!!!!!! Az nem 2x hanem 2c!! De nincs odaírva h mit kell csinálni!:S Azt tanultuk hogy : több tag szorzása több taggal! Ennyi
2009. okt. 9. 13:36