Ezeket kéne megoldani:

log5 x=2

log2 32 =a

log3 (x-2)=2

lg x=lg 3+1

lg 3- lg x=lg 7+2 lg 2

2 lg7=lg x+lg 3

1+log2 5=log2 x+log2 3



2013. jún. 3. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:

log_5 x = 2

Mindig úgy nézd, hogy a logaritmus alap hányadikon lesz egyenlő az argumentumával. Ebben az esetben:

5^2 = x = 25


log_2 32 = a


Kettő hányadikon lesz 32?

2^a=32 --> a=5


log_3 (x-2) = 2

Szokásos módszer:

3^2=9=x-2 --> x=11


lg x = lg 3 +1

Az egyest is logaritmizálni kell. lg 1 = 0, mert 10 a nulladikon 1. Így az 1-es tag kiesik, a maradékból pedig:

x=3


lg 3 - lg x = lg 7 + 2 lg 2

Logaritmikus azonosságokat kell alkalmaznod.

lg (3/x) = lg (7*4=28)

3/x=28 --> x=3/28


Utolsó kettőt is így kell, azt rád hagyom gyakorolj te is. :)

Azonosságok amiket alkalmaznod kell:

a lg b = lg (a^b)

lg x + lg y = lg (x*y)

Ezek alapján meg kell tudnod csinálni.

2013. jún. 3. 16:08
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ment a zöld pacsi.
2013. jún. 3. 16:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Jáj, most látom csak, hogy elírtam az egyik azonosságot:

a lg b = lg (a^b)

ez így helyes:

a lg b = lg (b^a)

Elnézést érte.

2013. jún. 3. 21:42