Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miben kapcsolódnak a mésodik...

Miben kapcsolódnak a mésodik világháborúhoz?

Figyelt kérdés

1. Leningrád

2. Katyn

3. Moszkva

4. Lidice

5. Oradour

6. Pearl Harbor

7. Sztálingrád

8. Midway

9. Kurszk

11. Kaukázus

12. Aushwitz, Dachan, Buchemwald

13. Teherán

14. Jalta, Potsdam

15. Hirosima

16. Nagasaki

17. Normandia

18. Elba

19. Berlin

20. Nünberg

21. Hawaii

22. Gleiwitz

23. Don

24. Voronyer

25. Kassa


ezek helyszínek (bármelyik9 miben kapcsolódnak a második világháborúhoz?



2013. máj. 30. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Mire kell ez ?. :D
2013. máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Magyarpatriota válasza:

1. Leningrád, elhózódó ostrom (szovjeteket ostromolják a németek)

2. Katyn lengyel tiszteket végeztek ki itt a szovjetek

3. Szovjetunió fővárosa, a németeknek nem sikerül bevenniük.(1941 végén)

4. 5. Nem vagyok benne 100%ig biztos, de talán két francia falu amit 1944ben kiírtottak a németek. Oradour az biztos francia falu amit 1944ben írottak ki, Lidice talán cseszlovák falu, amit 1942ben írottak ki bosszúbol amiért csehszlovák partizánok megöltek egy német náci vezetőt.

6. Amerikai támaszpont amit 1941.dec.7.én lebombáznak a japának az ott lévő csendesóceáni flottával

7.Szovjetúnió egyik városa, az egyik legvéresebb csata helyszine, a németek első komoly veresége (1942 vége, 1943 eleje közt folytak ott véres utcai harcok)

8. Amerikai japán tengeri csata

9.Szovjetúnió másik városa, óriási tankcsata volt ott 1943ban

11.Kaukázus:hegységfeketetenger partvidékén, amit el akartak a németek foglalni,

12. holokauszt

13. Irán fővárosa, szovjet, amerikai, britt konferencia

14. másik két amerikai-szovjet-britt konferencia

15. 16 két japán város, amire az amereikaiak 1945 augusztusában atombombát dobtak

17. Normandia, Francia o északi része, itt száltak partra az angol amerikai csapatok 1944 juniusában

18. Elba:ennél a folyónál találkoztak először az amerikai szovjet katonák

19.Németország fővárosa, az utólsó kemény csata szinhelye

20. Németországi város, a háborús bűnösök pere

22.pasz, nem tudom

23. Oroszországi folyó, ahol a II.ik magyar hadsereg vereséget kapott 1943 januárjában a szovjetektől

24. Voronyer, ilyenről nem halottam, De Voronyezsről igen, ez egy város a Don mellet, ami szintén a csatához kapcsolódik

25.Felvidéki történelmimagyarváros, ami 1938-1945 közt újra magyaroszághoz tartozott, 1941ben a szoovjet német háború kitörése után pár nappal ismeretlen gépek bombázták, a magyarok emiatt üzentek hadat a szovjetúniónak, mivel a magyarok szovjet támadásként értékelték, de máig nem tisztázott hogy ki bombázta.


fáradt vagyok, a helyesírásért nem vállalok felelősséget, de remélem az irásommal segítettem (sok téma volt felvetve, ezért időhiány miatt csak egy két mondattal válaszoltam.

2013. máj. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Magyarpatriota válasza:
6. Amerikai támaszpont amit 1941.dec.7.én lebombáznak a japának az ott lévő csendesóceáni flottával , emiatt lépett be az usa a háborúba
2013. máj. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. jún. 4. 16:40
 5/5 Magyarpatriota válasza:

Szívesen!

Utánna utánna néztem a 22esnek:Gleiwitz egy kis sziléziai, akkor németországhoz tartozó város. Itt rendezték meg a németek a Gleiwitz-i incidenst.

A német ügynökök lengyel milicistáknak álcázták magukat, és megrendezték hogy elfoglalják a városban rádió tornoyt, erre a "támadásra" hivatkozva indította meg Németország a háborút Lengyelország ellen 1939 szeptember 1.én,

2013. jún. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!