2013. máj. 29. 19:58
1/7 anonim válasza:
hát lehet 0 is csak akkor nem másodfokú
2/7 A kérdező kommentje:
Határozd meg az f :R→R, f (x) = −2xnegyzet + x függvény maximumát!
2013. máj. 29. 20:02
3/7 A kérdező kommentje:
akkor az nem masodfoku? bocs a hulye kerdesekert, en nem voltam soha matekes de a lanyomnak szeretnek segiteni
2013. máj. 29. 20:02
4/7 anonim válasza:
Hát ha most veszik a deriválást, akkor azzal egyszerű kell megcsinálni. Ha még nem vették akkor meg kell keresni az egyenlet gyökeit. Magyarul a kifejezést egyenlővé kell tenni 0-val és megoldani. Ha felrajzoljuk a függvényt koordinátarendszerben látszik h egy lefelé álló szimmetrikus parabola, tehát a maximuma a két gyök számtani közepénél lesz. Tehát mivel a két gyök 0 és 1/2, ezért a maximum 1/4-nél van.
5/7 anonim válasza:
Nézzétek meg együtt ezt a videó-klipet:
6/7 anonim válasza:
Első válaszolónak: nem csak az x négyzetnek, a sima x-nek is van együtthatója, ami viszont lehet nulla és mégis másodfokú a függvény.
Az f (x) = −2xnegyzet + x függvény ugye másodfokú, tehát van eleve minimum vagy maximum értéke, jelen esetben maximuma, mert az x négyzet együtthatója negatív. A talppont (x=b/2a; y=-D/4a) a maximuma.
7/7 anonim válasza:
Igen csak a konkrét függvényt csak utána írta be a kérdező