elmondaná valaki,hogy jott ki az integrál végén,a behelyetesítésnél,(Fourier sornál)


[sin (k*Pi*t)/(k*Pi) * (1-t)/2 ] fent 1 lent -1 erre az hogy 0 - 0 ?


lehet hogy rosszul írtam fel fuzetbe es ezt nem sin(k*pi) nek kéne csak felírni? (t szerint deriválunk)


sin pi >> 0 valami ilyesmi alapján?



2013. máj. 28. 20:37
 1/5 A kérdező kommentje:

megj.: 1 a felso hatar, -1 az also hatar


a rosszul felirást a zárojelre ertettem,hogy hova kell,mi van a zárojelen belul

2013. máj. 28. 20:38
 2/5 bongolo ***** válasza:

Egyszerűen sin π = 0, meg sin 2π is, stb., mind.

Jó a sin(k·π·t), nem írtad el.

2013. máj. 28. 23:19
 3/5 A kérdező kommentje:
koszi (Y)
2013. máj. 29. 05:24
 4/5 A kérdező kommentje:

Még egy valamit ha megengeded hadd kérdezzek


[(-cos(π k t)/(πk))*t]felso:1 also:0 - [cos(π k t)/(πk)]felso:2 also:1 =


felso 1:

-(-1)^k/kπ


also:0

1/kπ


felso 2:

cos 2*π/kπ = 1/kπ


also 1:

cos 1*π/kπ = -1/kπ


egybe a részeredmények:

(-(-1)^k/kπ - 1/kπ) - (1/kπ + 1/kπ) = (-(-1)^k/kπ - 1/kπ)



az erdemenynek viszont - 1/kπ re kell hogy kijojjon


hol csinaltam a hibát?

2013. máj. 29. 06:05
 5/5 bongolo ***** válasza:

felső 1: OK

alsó 0: nem 1/kπ hanem -1/kπ, és szorozva van t=0-val, tehát 0

felső 2: OK, bár nem cos 2·π, hanem cos 2·kπ

alsó 1: nem cos 1·π, hanem cos 1·kπ, ami (-1)^k


Egyben:

(-(-1)^k/kπ - 0) - (1/kπ - (-1)^k/kπ) = -(-1)^k/kπ - 1/kπ + (-1)^k/kπ = -1/kπ

2013. máj. 29. 11:55