X˘2+y^2+2x-4y-11=0 egyenletű kör azon húrjának egyenlete amelyet P (1,3) pont felez, milyen hosszú?

2013. máj. 26. 20:21
 1/9 anonim válasza:

- számold ki a kör közepét. segítség (X+c)^2=x^2+2cx+c^2, na ezzel a tudással már emg is van a kör középpontja és sugara.

- van annak is valami nevezetessége, hogy a húrt felezi a pont. ha nem tudod, rajzold fel, egy körrel.

- utána jön az a nevezetes matematikai képlet, amit a rajzfilmekben is szoktak emlegetni...

2013. máj. 26. 20:40
 2/9 A kérdező kommentje:

igen odáig nekem is megvan

2x+y=5 jött ki egyenes képletének

és ennek a hosszát most hogyan? kiszámolom a kör és az egyenes metszéspontjait, és annak a vektornak a hossza kell?

és azt hogyan?:D

2013. máj. 26. 20:44
 3/9 anonim válasza:

rajzolj egy kört. Húzz bele egy tetszőlege húrt. Jelöld be a közepét. Kösd össze a kör középpontját a kör középpontjával. Mit tudsz erről a 2 szakaszról (egyenesről) elmondani?


melyik képletet szokták emlegetni a rajzfilmekben?

2013. máj. 26. 20:47
 4/9 A kérdező kommentje:
igen az egyenes egyenlete már megvan:D a rajzfilmekben?O.o ööö hmm
2013. máj. 26. 20:49
 5/9 anonim válasza:

- úgy is lehet, az egyenes képletével, ebben az esetben ugye egy másodfokú egyenletet kell megoldani. (ugye a kör egyenlegébe mondjuk behelyettesíted az egyenes egyenletéből kifejezett x-et..


De nem kell hozzá a húr egyenlete.


felrajzoltad a kört, a húrt, és az egyenest a kör középpontja és a húr közepe között? mit tudsz elmondani erről a két egyenesről?

2013. máj. 26. 20:54
 6/9 A kérdező kommentje:
merőlegesek:D de az máár megvan nekem a hossza kell:D
2013. máj. 26. 20:55
 7/9 anonim válasza:

OK, akkor most rajzold meg a két sugarat a két metszéspontba a kör közepétől.


Ugye a kör közepétől a pontig a távolságot ki tudod számolni? Azt is tudod mekkora a sugár?

2013. máj. 26. 20:59
 8/9 A kérdező kommentje:
de nekem a húr hossza kell:D számoljam ki pitagoras tétellel ha már tudom a sugarat és a magasságot?
2013. máj. 26. 21:01
 9/9 anonim válasza:

Az nekem egy jó módszernek tűnik.:) Csak arra kell vigyázni ki a C, és utána mit kell 2* venni a hosszhoz;)


Ugye ezt szokták emlegetni (rajz)filmeben?

2013. máj. 26. 21:03