Boss29 kérdése:

Van egy létra 8m hosszú, neki van támasztva a falnak. A létra és a fal találkozásánal a szög 11 fok. Milyen magasan van a talalkozási pont a földtől?

2012. febr. 29. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A háromszög szögeinek összege mindig 180 fok, és mivel itt van egy derékszög, így tudjuk, hogy itt rendre

alfa = 11 fok,

béta = 79 fok,

gamma = 90 fok.


A szöggekkel szemben levő oldalak legyenek a, b, c sorrendben, és tudjuk, hogy c = 8 m.


Tudjuk azt is, hogy (a/sin alfa) = (b/sin béta) = (c/sin gamma), mi pedig a b-t keressük, tehát:

b = (c/sin gamma)*(sin béta) = 8/1 * 0,981 = 7,848 m.

2012. febr. 29. 10:21
 2/4 A kérdező kommentje:
esetleg még valaki ,hogy egész biztos legyen az eredmény?
2012. febr. 29. 11:21
 3/4 Maarszi válasza:
tuti annyi
2012. febr. 29. 11:36
 4/4 anonim ***** válasza:

A találkozási pont a földtől

h = 8*cos11° = 7,853... m

magasan van.

2012. febr. 29. 20:10