2012. febr. 29. 09:56
1/4 anonim válasza:
A háromszög szögeinek összege mindig 180 fok, és mivel itt van egy derékszög, így tudjuk, hogy itt rendre
alfa = 11 fok,
béta = 79 fok,
gamma = 90 fok.
A szöggekkel szemben levő oldalak legyenek a, b, c sorrendben, és tudjuk, hogy c = 8 m.
Tudjuk azt is, hogy (a/sin alfa) = (b/sin béta) = (c/sin gamma), mi pedig a b-t keressük, tehát:
b = (c/sin gamma)*(sin béta) = 8/1 * 0,981 = 7,848 m.
2/4 A kérdező kommentje:
esetleg még valaki ,hogy egész biztos legyen az eredmény?
2012. febr. 29. 11:21
4/4 anonim válasza:
A találkozási pont a földtől
h = 8*cos11° = 7,853... m
magasan van.