MATEK valaki megtudja mondani hogyan jottek ki ezek az ertekek?

[link]
2013. máj. 23. 18:11
 1/3 bongolo ***** válasza:

Többféle módszerrel is kijöhettek, pl. egyenletrendszer megoldással.

A három r-et x,y,x-nek jelölöm az egyszerűség kedvéért. A mátrixszorzásnak ez az egyenletrendszer felel meg:


3x - y + 0z = 1/2·(1)

x - 3y + 3z = 1/2·(-9+6)

0x + 0y + z = 1/2·(9-6+0)


A harmadikból megvan a z=1,5 fejben, az elsőkből meg kijön a többi.

2013. máj. 23. 18:28
 2/3 A kérdező kommentje:
x nekem 1,5 az y 4 re jott ki.
2013. máj. 23. 18:55
 3/3 A kérdező kommentje:

aaaah nem. rosszul számoltam. így mar ki jott :)


koszi szepen

2013. máj. 23. 19:04